YouTube’un 6 Senedir En Çok Aboneye Sahip Olan Kanalı PewDiePie, Tahtını T-Series’e bırakma tehlikesinde.

Hintli dizi kanalı T-Series son günlerde yaptığı ataklarla PewDiePie’ın abone sayısına iyice yaklaşmıştı. İki kanal arasındaki abone farkı zaman zaman 1000’in altına inmiş durumda. Felix Kjellberg tarafından kurulan PewDiePie YouTube kanalı 6 yılı aşkındır YouTube’da “En Çok Aboneye Sahip Kanal” ünvanını taşıyor. YouTube popüleritesinde de büyük bir paya sahip olan kanal son günlerde tahtını hintli dizi kanalına bırakma korkusunu yaşıyor.

PewDiePie’ın tahtını sallayan T-Series Medya Kuruluşuna ait YouTube Kanalı ile aralarındaki fark her geçen zaman değişmekte. Son zamanlarda birçok kez T-Series PewDiePie‘ı geçmiş olsa da PewDiePie, fanlarının yardımıyla krallığını elinde tutuyor.

T-Series’ın PewDiePie’ı geçeceği haberleri geçtiğimiz sonbaharda ortaya çıkmaya başlamıştı fakat Felix Kjellberg‘ı bırakmayan takipçileri PewDiePie’ın T-Series’a fark atmasına yardımcı olmuştu.

Bu olayların ardından T-Series – PewDiePie yarışı ortaya çıktı ve birçok kişinin takip ettiği bir konu oldu. Birçok YouTube kanalı ve web siteleri bu olaylarla ilgili haberler yazdı ve videolar çıkarttı. Bu yarış hala daha hızını korumakta ve her geçen gün yeni gelişmeler ortaya çıkmakta.