Ülkemiz ve Dünya’nın en popüler çevrimiçi Yayın Platformu “Netflix” Ucuz Mobil Paket Çıkartıyor

İçinde birçok ünlü dizi, film ve belgeselleri barındıran Netflix geçen günlerde yaptığı zamlar ile gündeme oturmuştu. Ülkemiz de bu zamlardan diğer birçok ülkeler kadar olmasa da nasibini aldı. Yaklaşık olarak 2-5₺ arasında değişen zamlar kullanıcıları hayli üzdü.

Netflix dünya genelinde zamlardan vazgeçmese de Hint haber sitesi Economic Times’ın haberine göre Netflix çok daha uygun fiyatlı sadece mobilden kullanıma açık bir paketini kullanıma sundu.

Netflix Kullanıcıları Netflix‘e hertürlü cihazdan ulaşabilseler de Kullanıcıların çoğu sadece mobil cihazlardan Netflix kullanıyor. Bu da sadece mobil kullanıcıları ile birçok platformda kullananların aynı ücreti vermesi anlamına geliyordu ve bu olaydan dolayı Netflix‘e de zaman zaman tepkiler geliyordu.

Netflix ise hem bu tepkilerden kurtulmak hem de Hindistan’da ki Amazon Prime üstünlüğünü yıkmak için Ucuz Mobil paketini Hindistan’da pilot olarak başlattı. Şu anda mobil paketin Hindistan fiyatı 250 rupi yani 20 TL’ye tekabül ediyor.

Bu pakette adı üzerinde sadece mobil cihazlardan kullanıma olanak sağlanıyor. Görüntü kalitesi standart ve sadece tek cihazdan kullanıma izin veriliyor.

Netflix‘in bu uygulamayı globale taşıyıp taşımayacağı kesinlik taşımıyor. Ülkemize de gelip gelmeyeceği tam olarak bilinmiyor. Ama yine de umutlarımızı taze tutmakta yarar var.