Mustafa Ak, 8 Şubat 1993’te İstanbul’da doğmuştur. Annesi ve Babası Mustafa Ak küçükken boşanmıştır ve annesi ile yaşamına devam etmiştir. İstanbul Gazi Osman Paşa’da yaşamaktadır.

Daha, küçük yaşta sosyal medyayı kullanmaya başlamıştır. Günümüzde yeni yeni fenomen oluyor gibi görünse de YouTube’un en eski YouTuber’larından biridir. 2008’de ilk videosu “İdare Edemem Anne” ile sosyal medya macerası başlamıştır. Sonrasında parodiler ve komik videolarla devam etmiştir.

Yaptığı komik videolarla büyük beğeni toplamıştır ve birçok şimdi bildiğimiz formatları çıkarmıştır. Türkiye’ye Troll akımını getiren isim olarak da kabul edilmektedir. Ben adam mıyım?, Ben adam değilim, bana deme gibi akımları da kendisi başlatmıştır. “Yıkık” kelimesini de popüler yapan isimdir. YouTube Türkiye’deki ilk parodi videosu Mustafa Ak’a aittir.

2009’da troll arabesk rap albümü çıkarmıştır. Sonrasında kuzeni Mert Can Bahar ile de videolar çekmiş ve onun da sosyal medya camiasında yerini almasını sağlamıştır. 2013’de Vine dünyasına da atılmıştır. Kısa parodiler ve Vine videoları popülerliğini sürdüren Mustafa Ak, Vine’nin kapanmasından sonra popülerliğini kaybetmeye başlamıştır.

2015’de Pişt adlı filmde ana karakterlerden biri olarak oynamıştır. Aşk Olsun ve Şeytan Tüyü filmlerinde de oynamıştır. Sonrasında hiçbir şey yapmayan Ak, 2016’ya kadar popülerliğini düşürmüştür. 2016 yazında Heijanla yaptığı Semt Oturuşu şarkısı ona eski popülerliğini az da olsa kazandırmıştı. 2017 sonuna kadar da sadece Instagram’da kısa skeçler paylaşmıştır.

Şu anda hem Baho YouTube kanalında hem de kendi ismini taşıyan YouTube kanalında videolar yapmaktadır. YouTube’da Para Var Show’da da belli bir kitle toplamış ve yeni nesile de kendini tanıtmıştır.

Birçok YouTuber ile de tanışmışlığı ve hatta samimi olmalarının nedeni seneler öncesinde YouTube Türkiye’ye yaptığı katkılar ve YouTube kültürünü geliştirmesi diyebiliriz. Şu anda da Mustafa Ak, yeni formatlar çıkarmakta ve parodilere devam etmekte. YouTube Masası ve YouTube’de Para Var Show en çok izlenen formatlarından bazıları.