Ahmet Aksöz, 14 Mart 1994’de doğdu. Baba tarafından Adanalıdır. Teb Üniversitesinde İşletme okumuştur. İşletmenin yanında iktisadi bilimler fakültesinde de öğrenim görmüştür. Başkent Üniversitesi Uluslar İlişkiler bölümü öğrencisidir. CHP eski milletvekili Uğur Aksöz’un oğludur.

Tam bir spor düşkünüdür. Bölgesel ligde basketbol oynamakta ve koşu yapmaktadır. Küçük yaştan beri arkadaşlarıyla komik videolar çektiklerini belirtmektedir. 4. sınıftan beri arkadaşı olan ve aynı evi de paylaşmış olduğu Karya Candar ile Vine dünyasına katılmıştır. Vine’dan önce de küçük sitcom tarzı videolar çeken ikili Vine ile daha da tanınmıştır.

Hayatın zorlukları ve bazı gülünç anlarını kadın, erkek ikilisi şekilde işlemektedirler. Vine’ın kapanmasından sonra farklı ağlara kaymak istemiş olmalarına rağmen şu anda o tür videolar çekmemektedirler.

Ahmet Aksöz ve Sibil Çetinkaya

Ahmet Aksöz, fenomenliğin yanında iyi bir de oyuncudur. Bazı programlar ve reklam filmlerinde oynamıştır. Sibil Çetinkaya ile BluTV üzerinde yayınlanan Kafayı Yersin programında Türkiye’yi gezerek farklı tatlar arıyor. Ahmet Aksöz, birçok sosyal medya platformunu aktif olarak kullanmaktadır.