Nintendo yeni oyun konsolu Switch Lite’ı duyurdu. Yeni konsol eskisinden biraz daha küçük ve portatif olacak.

Nintendo Switch, dünya çapında bir üne sahip bir oyun konsolu üreticisi. Üretilen konsollarda şikayetler genel olarak bu oyun konsolunun ağırlık ve büyük yapısından yanaydı. Bu şikayetleri göz önünde bulunduran şirket, biraz daha portatif olarak üretilen yeni oyun konsolunu duyurdu.

Nintendo Switch Lite olarak isimlendirilen bu konsol, orijinal konsola göre daha farklı bir şekilde tasarlanmış durumda. Bu tasarım farkı konsola hem daha hafif hem de daha kullanışlı olmasını sağlıyor.

Nintendo Switch Lite

Yeni ürün eski konsol gibi parçalı olarak üretilmemiş, ürün tek bir parça halinde satılacak.

5.5 inç dokunmatik ekrana sahip, yani ortalama bir akıllı telefonun ekranına yakın boyutlarda. Tıpkı orijinal konsol gibi 720p görüntü çözünürlüğünü destekliyor, ancak tek sorun ekranın parlaklığı değiştirilemeyecek olması.

Wi-Fi, Bluetooth ve NFC desteğine sahip, ve mevcut sürüme göre daha güçlü bir işlemci içeriyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bu konsolun sahip olduğu işlemci, pil ömrünü daha optimize halde kullanıyor ve bu da cihazın bataryasının mevcut sürüme göre az da olsa daha fazla kullanılabilmesine imkan tanıyor. Fakat yeni Nintendo Switch Lite, televizyonlara bağlanamıyor.

Nintendo Switch ve Yeni Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite; 20 Eylül’de piyasaya sürülecek ve fiyatı 199.99 dolar (yaklaşık 1.150 TL) olacak. Fakat bu fiyatlar sadece yurtdışı fiyatları ülkemizde farklılık gösterebilir.