Ücretsiz taksi hizmeti, İstanbul Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla sağlık çalışanlarının hizmetine sunuldu.

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu bu günlerde, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İETO) tarafından sağlanan 300 taksi sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım sağlayacak.

BiTaksi uygulaması ise 4 Mayıs’tan itibaren başhekimliklerinden alınacak yazı ile sağlık çalışanları için evlerine ücretsiz ulaşım hizmetine başlayacak.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İETO) Başkanı Eyüp Aksu’nun konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde:

“Gecesini gündüzüne katan fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarına bir destek de ticari araç çalışanlarından ve sahiplerinden geldi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sağlık çalışanlarımıza ücretsiz hizmet etmek için il valiliğimize müracaat ettik. Onay aldık. 50 tane kamu hastanesinin önüne nöbet araçlarımızı yazdık. Arkadaşlarımız gönüllülük esasıyla çalışıyor. Kısıtlamanın olduğu günlerde taksilerimiz ücretsiz hizmet verecek. Sağlık çalışanı, çalıştığına dair bir belge ya da kimlik kartını gösterirse buradaki arkadaşlarımız istediği adreslere ulaşımını sağlayacaklar. Uygulama şu anda 3 gün devam edecek. Elimizden geldiği kadar sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. BiTaksi uygulaması hafta içi ve hafta sonu uygulamayı indiren taksiciler sağlık çalışanlarını ücretsiz götürecekler.”