“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, Like sayısı göstermekten vazgeçiyor.

Instagram‘da tersine Mühendislik yapan Hong Konglu geliştirici Jane Wong şimdiye kadar Instagram‘a gelecek yenilikleri önceden bulmuş ve ilgileri üzerine çekmişti. Yaptığı yeni paylaşımla Instagram‘ın üzerinde çalıştığı yeni özeliği bizlere paylaştı.

Instagram Like Sayısını Gizliyor

Instagram Beğeni Sayısını Ne Zaman Gizleyecek?

Jane Wong henüz test sürecinde olmayan bu özelliği, kodlarda gizlenmiş bir şekilde bulduğunu dile getiriyor. Kodlarda gizlenen bu özelliği aktif etmeyi başaran Wong ekran görüntülerini bizlerle paylaştı. 

Gönderilerdeki beğeni sayısını sadece göndericinin göreceği sistemde like atan veya dışarıdan bakan kişiler beğeni sayısını göremeyecek. Kullanıcılara gönderi eğer arkadaşları tarafından beğenilmişse “Beğenenler Berke ve diğer kişiler” şeklinde görüntülenecek. Gönderilerin altında gördüğümüz “Beğenenler Berke ve 500 diğer kişi” gibi yazılara veda edeceğiz gibi görünüyor.

Bahsettiğimiz özellik hakkında Instagram tarafından gelen resmi bir bilgi yok fakat kodlardaki değişikler bu özelliğin yerini hazırlıyor gibi. Instagram eğer bu özellikten vazgeçmezse önümüzdeki aylarda özelliğin beta olarak yayınlanması bekleniyor.