Facebook İlk Kullanıma Açıldığından Beri Hep Benzer Tasarımları Kullanmış ve Mavi Temayı tercih etmişti ama Bu Günden Sonra Facebook’un Yeni Tasarımı, Mavi Renge Elveda Ediyor ve Daha Sade, Şık Bir Tasarıma Merhaba Diyor.

30 Nisan’da (dün) F8 Geliştirici Konferansında yenilikleri duyuran Mark Zuckberg, Facebook‘un yeni tasarımının daha sade olacağını ve eski renklerinden arınacağını belirtti. Yeni görselleri de kamuoyuna paylaşan Mark Zuckberg, yeni arayüzün 30 Nisan’dan itibaren kullanıma açılacağını da duyurdu

Facebook’un Yeni Tasarımı

Son günlerde yaşadığı skandallarla ciddi kitle kaybına uğrayan Facebook, eski gücü ve popüleritesine yaptığı yeniliklerle ulaşmaya amaçlıyor. 15 Yıldır büyük bir tasarım değişikliğine gitmeyen Facebook, sonunda yeni tasarımla daha sade, modern ve ilgi çekici bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca şimdiye kadar internet sitesinden Messenger hikayelerini ulaşamazken. Yeni gelecek olan özelliklerle artık Messenger hikayelerine de Facebook internet sitesinden ulaşılabilecek.

Facebook, Paylaşımlarımızda Kullanabileceğimiz Yeni Yazı Fontları Geliştiriyor!


https://www.sosyazete.com/facebook-paylasimlarimizda-kullanabilecegimiz-yeni-yazi-fontlari-gelistiriyor/

Sade bir tasarıma geçen Facebook daha modern ve kullanışlı hale geldi. Tek tıkla karanlık temaya geçme özelliği de birçok kullanıcı tarafından güzel yorumlar aldı. Bu özellik ve değişiklerin hem mobilde hem de internet sitesinde bizlerle buluşması da güzel bir ayrıntı olmuş. Şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan özellikler, önümüzdeki günlerde ülkemizde ve globalde de kullanıma sunulacak.