Son günlerde patlak veren uzun süredir devam eden Enes Batur ve Reynmen krizinin başlangıç noktası ve son geldiği durumu sizlere aktaracağız.

Olayların tarihçesine bakacak olursak geçen sene başlayan “diss furyası” ile başlayan kriz Kafalar Karışık filminin vizyona girmesi sayesinde yatışmıştı. Bu sayede Reynmen ve Enes Batur barışmıştı.

Reynmen, eski partner şirketi ile arasının açılması ile eş zamanlı bir şekilde Shredded Brothers’lar ile birlikte yeni bir oluşma kolları sıvamıştı. Bu oluşumda şuan için olacağı kesinleşen Berk Keklik, Recep Altunkaynak, Resul Altunkaynak ve Yahya Altunkaynak’ın bir araya gelmesi ile doğal olarak bir etkileşim başladı.

Bu etkileşim sonucunda Reynmen Türkiye’nin en büyük spor kanalının sahipleri ile vakit geçirmeye başlayınca normal olarak, uzun soluklu bir vücut geliştirme sürecine girdi. İddialara göre bu süreçten hemen sonra Enes Batur’da bir spor süreci başlattı.

16:17’deki açıklaması ile ilk tepkiyi Reynmen gösteriyor.

Bu sürecin ardından aynı ekipte olan Berk Keklik namı diğer Uberkuloz ve Enes Batur arasında ufak bir benzerlik yaşanıyor. Önce Uberkuloz tatil konseptli bir video çekiyor.

Hemen ardından benzer bir konuşma üslubu ve konsept ile Enes Batur, tatil konseptli bir video çekiyor.

Bu olayın ardından Uberkuloz herhangi bir açıklama veya tepki paylaşmıyor. Enes Batur’un son olarak tekrar Uberkuloz’u andırdığı iddia edilen bir paylaşım yapması üzerine, olayı Reynmen art arda attığı hikaye paylaşımlarında alevlendiriyor.

Su gibi aziz ol lafını çok yanlış anlamışsın vıcık vıcık olmuşsun.

Reynmen’in Enes Batur Hakkında Yaptığı Storyler

Bunun üzerine Enes Batur Instagram’dan el hareketi çektiği bir fotoğraf paylaştı.

Bu yaşananların ardından olaya yeni isimler dahil olmaya başladı, Muhammet Berk Sezgin ve Turgut Ekim yaptığı açıklamalar ile Enes Batur’u savundu.

Yeni şarkı çıkmadan Enes’e laf söyleyeyim de şarkım bir günde 15 milyon izlensin.

Muhammet Berk Sezgin Instagram Hikayelerden Yaptığı Açıklama

Menfaatçiler kuş gibidir. Yerde elinizden beslenirler.Uçunca üstünüze pislerler!

Turgut Ekim’in Instagram Hikayelerden Yaptığı Açıklama

Olayların büyümesinin ardından Enes Batur “el hareketi” çekerek yaptığı paylaşımı kaldırıp açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar ile birlikte gündeme Orkun Işıtmak, Danla Bilic ve Berkcan Güven’da dahil oldu. Açıklamaların hemen ardından Enes Batur #seninleyizEnesBatur etiketini başlattı.

Ne yaşattım sana? Bu ne çekememezlik?

Enes Batur’un Berkcan Güven’i engelleyerek yaptığı açıklama

Sevmediğim insanlara aramızdaki konuşmaları gösterdi. Yıkıklık 😝

Enes Batur’un Danla Bilic’i Takipten Çıkma Sebebi Açıklaması

Yüzüme kanka, videoma gel diyip. Arkamdan konuştuğunu duydum. Leş 👎🏻

Enes Batur’un Orkun Işıtmak’ı Takipten Çıkma Sebebi Açıklaması

Ayrıca Enes Batur Shredded Brothers’lardan yanlızca Yahya Altunkaynak’ı takipten çıktı. Recep ve Resul Altunkaynak’ı hala takip ediyor. Bunun üzerine Yahya Altunkaynak bir açıklama yayınladı.

Sevgili Enes Batur,

Muhtemelen Yusuf’un paylaşımlarında güldüğüm için bana gıcık olup beni takipten çıkmışsın çokta umrumda değil o yüzden burada senin için konuşarak 5 paylaşım harcamaktansa yazarak sana bir ders vereyim;

Dünkü herkesi kopyaladığın paylaşımları atarken sende bizimle aynı ortamda bulunsaydın gülüp geçecektin ve bu olayı büyütmeyecektin ama ne yazık ki bir şeyleri olay yapıp adını ne pahasına olursa olsun konuşturmayı sevdiğin için kendini “Herkes bana saldırıyor.” psikolojisine sokup ajitasyon yaparak, insanları #seninleyizEnesBatur etiketi, saçmalığı başlatarak iyice b*kunu çıkardın.

Evleneceğim yalanıyla dostlarına arkadaşlarına bize yalan atmıştın hatta kaç kere üstüne basarak sormuştum “Oğlum harbi evleniyor musun?” diye “Evet, evleniyorum.” diye bu hayatta hiç hazmedemediğim bir şey yaptın bize karşı: YALAN

Senin yalanından “şakandan(!)” kaç kişi, kaç arkadaşın kırılmıştır? Çünkü evlilik şakaya alınacak bir şey değildir. Bizim kutsal değerlerimizi ayaklar altına alacak kadar ve gençlere örnek bir rolde bulunurken bu değeri sadece bir filmi izletebilmek için yapmak. Nasıl bir karaktere sahip olduğunu bence çok güzel ortaya koyuyor.

Kimse senin yaptıklarına alınmıyorda sen benim bir gülmeme beni takipten mi çıkıyorsun?

Yahya Altunkaynak’ın Enes Batur’a Yaptığı Açıklama

Bu sabah Uberkuloz ve Reynmen, Enes Batur’a bir gönderme daha yaptı.

Şuan için son olarak;

Enes Batur’un herkesi taklit eden bir insan olduğunu düşünüyorum.

Berkcan Güven’in Enes Batur’a Karşı Yanıtı