PewDiePie’ın Abone Sayısı Yarışından Çekilmesiyle Büyük İlerlemeler Kat Eden T-Series, YouTube’nin ilk 100 Milyon Aboneye Ulaşan Kanalı Oldu.

Hindistan’ın en büyük müzik üreticisi ve yayıncısı T-Series, PewDiePie ile uzun süren yarışından sonra 100 milyon aboneye ulaştı. PewDiePie’ı arkada bırakan T-Series YouTube’un en çok abone sayısına ulaşmış kanalı oldu ve 100 milyon abone ile adını tarihe yazdırdı.

08.06.2019 15:32

PewDiePie ile T-Series arasındaki büyük yarış tüm dünyada büyük ilgi görmüştü. Firmanın YouTube kanalında şu ana kadar 13 binden fazla video yüklenmiş durumda. T-Series, YouTube sayfasındaki arka plan resmi olarak da bu tarihi olayı anlatan bir fotoğrafla değiştirildi.

Kim Bu T-Series ?

T-Series kanalını takip etmeyen ya da kanalın içeriğini bilmeyenler için, T-Series’in Bollywood sinemasının şarkılarını ve yerel Hint müziklerini YouTube kanallarında paylaştığı paylaşabiliriz. Kanal şu ana kadar 70 milyar izlenme sayılarına ulaştı, yani dünyada nüfusunun 10 katı diyebiliriz.

Peki PewDiePie ?

PewDiePie’ın abone sayısı yarışında ikinci sıraya düşmesiyle, şirketlere ve kurumlara ait sosyal medya kanallarının ne kadar büyüyebileceğini ve bağımsız içerik üreticilerini sosyal medya platformlarında ne kadar zor duruma düşürebileceğini göstermesi açısından önemli. Ünlü yayıncı PewDiePie şu anda 96 milyondan fazla aboneye sahip ve 100 milyon aboneye ulaşacak olan ilk kişisel yayıncı olması tahmin ediliyor.

T-Series YouTube kanalı 13 yıldır aktif olsa da son yıllarda büyük adımlar atarak sosyal medyada da gelişmeler gerçekleştirdi. Şimdiye kadar en çok aboneye sahip ve videoları en çok izlenen YouTube kanal olan T-Series, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.