Koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan insanların en büyük yardımcısı şüphesiz görüntülü konuşmalar. Hem arkadaşlarla iletişim hem de iş görüşmelerinde sıklıkla kullanan görüntülü aramalar için WhatsApp yeni bir güncelleme hazırlıyor.

Dünya’da en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, yaklaşık 2 milyar indirmeye sahip. Bu kadar çok insana erişimi olmasına rağmen salgın günlerinde Zoom kullanımı oldukça arttı.

Zoom son getirdiği güncelleme ile beraber 100 kişiye kadar aynı anda görüntülü konuşma sağlasa da bir süre önce 500 bin kişinin verisini çaldırması sebebiyle güvenleri kaybetmiş durumda. Güvenlik sistemi için Keybase ile anlaşan Zoom, uygulama için tedbirleri almaya devam etse de insanlar güvenlik açısından WhatsApp’i seçecektir.

’50 kişi görüntülü konuşabilecek’

WhatsApp müşteri beklentisini karşılamak adına çıkaracağı yeni güncelleme ile beraber yaklaşık 50 kişinin aynı anda görüntülü konuşmasını sağlayacak. Buna ek olarak konuşmalar sırasında oluşan teknik hataların da sıfıra indirileceği açıklandı.