Uzun zamandır YouTube üzerinden videolar üreten ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan YouTuber Fester Abdü, dün (14.08.2019) Vodafone Park Arena’da oynanan UEFA Süper Kupa maçının 14. dakikasında sahaya atladı.

Daha önce 2 Haziran akşamı, Liverpool, Tottenham Şampiyonlar Ligi final maçında böyle bir olayın ilk örneğini görmüştük. Kinsey Wolanski adlı bir kadın tarafından yapılan bu olayın bir örneği de ülkemizde gerçekleşti.

Deli Mi Ne? isimli kanalıyla düzenli olarak videolar üreten Ali Abdulselam Yılmaz (Nam-ı Diğer Fester Abdü) dün Vodafone Park Arena’da oynanan UEFA Süper Kupa maçının 14. dakikasında sahaya atladı. Sonrasında ise yanındaki arkadaşları Yasir Yılmaz, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman ve Emre Durmuş ile birlikte gözaltına alındılar.

Abdulselam Yılmaz’ın, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünde verdiği sorgusunda, Süper Kupa Finali’ni izlemek için stadyuma geldiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak kaleye doğru koşmaya başladığını söylediği öğrenildi. Sonrasında ise bu olayın önceden planlanmadığını ve yanındaki arkadaşlarının onu videoya çektiğinden habersiz olduğunu söylediği öğrenildi.

Adliyedeki sorgusundan sonra adliyeye sevk edilen Ali Abdulselam Yılmaz, Yasir Yılmaz, Emre Durmuş, Furkan Yaman ve Cantuğ Özsoy hakkında şimdiye kadar resmi bir açıklama veya net bilgi verilmedi.

Yaptığı bu hareketle büyük tepki gören Yılmaz’ın Instagram hesabı kapatıldı. Olaydan sonra sosyal ağlarda takipçi ve abone sayları hızla düşen Deli Mi Ne?’ye tepkiler yağmaya devam ediyor.