Melis Fis, 18 Eylül 2001’de İstanbul’da doğmuştur. Bebekliğinden beri evlerindeki müzik aletlerinden gelen istekle ve ailesinin yönlendirmesiyle 7 yaşında piyano, 12 yaşında ise gitar eğitimi almıştır. Bunların yanında gitar ve müzik teorisi eğitimleri de almıştır. Annesi Didem Hanım piyano öğretmenidir.

Onun Sesi Bir Farklı: Melis Fis

Son günlerde popüler şarkılara yeni bir soluk getiren genç yetenek Melis Fis, yaptığı cover parçalar ile gündeme oturdu.

Şu anda Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde, resim dalında eğitimini sürdürmektedir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan genç fenomen, gelecekte şarkıcı olmayı istiyor. Sosyal medyayı kendine bir araç sayan Melis, 2019 yazında ilk single’ını çıkarmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2015’de Musically’de (şu anki adıyla TikTok) belli bir kitleye sahip olmuştur. Musically sonrasında Instagram’da söylediği coverları paylaşmaya başlamıştır. Hala daha Instagram’dan paylaşımlarına devam etmektedir.

Birçok ünlü tarafından da güzel yorumlar ve destekler alan güzel fenomen, Instagram ve YouTube gibi birçok sosyal mecrada paylaşımlarını sürdürüyor.