Geçtiğimiz günlerde Türk Televizyon Tarihinin en popüler eserlerinden olan Kurtlar Vadisi serisi’nin Netflix’e geleceği ve yeni bölüm çekimlerinin olacağı hakkında iddialar sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılmıştı. Serinin yetkili kurumu Pana Filmden resmi açıklama geldi.

Ülkemizde çok büyük bir hayran kitlesi bulunan ve yayın hayatına 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi serisi birçok kanalda yayınlanmıştı. “Bu bir mafya dizisidir.” sloganı ile yayına başlayan dizi, birçok filmi ile de sinema salonlarında yerini almıştı.

En son 2 sezon önce yeni bölümünün yayınlanmış olduğu dizi 97 bölüm ‘Kurtlar Vadisi’ adı ile geri kalan 300 bölüm ise ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ adı ile yayınlanmıştı. Dizinin yanında “Kurtlar Vadisi Irak”, “Kurtlar Vadisi Filistin”, “Kurtlar Vadisi Gladyo” ve “Kurtlar Vadisi Vatan” isimlerindeki filmler ile de beyaz perdeye taşınmıştı.

Dün ortaya çıkan bir iddiaya göre, Kurtlar Vadisi yeni bölümleri ile Netflix’te yayın hayatına devam edecekti. Atılan bu iddianın hızlı bir şekilde yayılması ile ilk Instagram sonra ise Twitter’da yoğun gündem oldu. Birçok dizi hayranını heyecanlandıran gelişme ise bugün yapılan resmi açıklama ile netleşti.

Pana Film’in yaptığı Resmi Açıklama Şu Şekilde:

Resmi açıklamada firma, iddiaların asılsız olduğunu, söylentilerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Dizinin hayranlarının Kurtlar Vadisi’nin yeniden yayınlanmasını istediklerinin farkında olduklarını ve Kurtlar Vadisi hakkındaki gelişmeleri sadece Pana Film’den takip etmelerini ifade etti.

Bu açıklama sonrasında Kurtlar Vadisi’nin Netflix‘de yayınlanma söylentilerinin yalan olduğu ve öyle bir projenin olmadığı ortaya çıktı.