iPhone cihazları hakkında verdiği bilgiler ile tanınan coinX isimli bir Twitter kullanıcısı açıklama yaptı. Apple’ın, sonunda “Pro” ibaresi bulunan bir iPhone 11 modeli duyurabileceğini açıkladı.

iPhone cihazları hakkında sızıntı bilgiler veren, ün salmış olan Twitter kullanıcısı coinX, bu sabah attığı bir tweetinde yeni çıkacak cihazın modellerinden birinin sonuna “Pro” ekinin gelebileceğini söyledi. coinX, iPhone XS serisinin çıkışından bir hafta önce cihazın tam ağırlığını ve varsayılan duvar kağıdını da doğru tahmin etmişti.

Apple’ın “Pro” ekini iPhone 11 için dahil edip etmeyeceği için resmi bir açıklama yok. Apple, yeni çıkacak olan XR modelini “iPhone” ve 3 kameralı bir üst segment olan yeni modelini ise “iPhone Pro” olarak adlandırabilir. Benzer şekilde Apple, eski modellerinde de kullandığı sayıları koruyabilir ve cihazları “iPhone 11” ve “iPhone 11 Pro” şeklinde tanıtabilir.

iPhone 11 20 Eylül’de tanıtılabilir

Hafta içerisinde bir yatırımcı konferasına katılım gösteren Miyauchi, 1 Ekim tarihinde yürürlüğe girmesi planlanan yeni Telekomünasyon İş Kanunu ve Softbank tarafından cihazın tanıtım lansmanına ilişkin planlardan bahsettti. Yürürlüğe girecek yasanın Apple‘ın lansmanından yaklaşık 10 gün sonrasında gireceği ve iPhone 11‘in 20 Eylül‘de tanıtılacağı ile ilgili öngörüde bulunan Miyauchi‘nin açıklamaları Apple‘ın bu zamana kadar olan genel tanıtım tarihleri ile de tutarlılığının olduğunu gösteriyor.

iPhone 11 için birçok yenilik geliyor!

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen cihaz hakkında ortalıkta birçok bilgi dolaşıyor. Bu bilgilerden yola çıkarak cihazın ultra geniş açılı lense sahip 3. bir kamerasının olacağını zaten biliyorduk. Ayrıca, cihazın arka camında yeni bir mat doku dizaynı ile de karşılaşabiliriz.

Apple‘ın net bir şekilde kamera yükseltmelerini daha çok önemsediği açık. Yeni iPhone modeli için pek çok dahili geliştirme de bekleniyor. Bu beklentiler arasında hassas iç mekan konumlandırması, güçlü 7 nanometrelik A13 işlemcisi ve iki taraflı kablosuz şarj için yeni antenler yer alıyor.