Yıllardır adından söz eden ve son oyunu ile 6 yıldır popüleritesini kaybetmeyen GTA ailesinin önceki oyunları hakkında az da olsa bilgimiz bulunuyordu. En çok GTA 3 ile yaygınlaşan ve globalleşen oyun serisinin ilk versiyonu GTA’nın yaratıcısı Mike Dailly tarafından resimlerle anlatıldı.

Oyunlar hakkında az da olsa bilgisi olan birinin şüphesiz en az bir kez adını duymuş olduğu GTA serisi en son oyununu 6 yıl önce piyasa sürmüştü. Oyun severlerin hala daha rağbet gösterdiği GTA 5, hala daha birçok oyunda göremediğimiz özelliklere ve mekaniklere sahip.

İlk oyundan itibaren 22 yıl geçen seri, son günlerde duyurulacak olan 6. oyunu ile gündemde. Birçok kişilerce beklenilen resmi duyuru hala daha yapılmamış olsa da forumlarda oyun hakkında birçok dedikodu dolaşıyor.

İlk GTA Oyunu

Dailly, oyunu ilk olarak sadece bu çizimden ibaret olduğunu söyledi. Daha sonralarda ise bu modellemeyi bir izometrik motor haline getirerek yeni bir görüntüye sahip olduğunu belirtti. İzometrik motor haline getirildikten sonra ise şöyle görünüyormuş:

Fakat hala daha GTA1’e benzemeyen tasarımı yukarıdan aşağıya doğru persfektif haline getiren Dailly, bildiğimiz GTA1’in tasarımını ortaya çıkarmış.

Bu çalışmalar sonrasında işler büyüyor ve 2013’de en son GTA oyunu olan GTA 5 bizlerle oluyor. Çıkışından 6 yıl geçmesine rağmen GTA’nın yeni duyurulacak olan oyunu GTA 6 hakkında hiçbir somut gerçeğe sahip değiliz. Yakın zamanda GTA 6 hakkındaki ilk bilgileri alacağımız gerçeği ise kaçınılmaz.