Yaratıcısı David Crane ve Marta Kauffman olan Friends NBC’de yayınlanmış on sezonluk bir sitcom dizisidir. Manhattan’da yaşayan bir grup arkadaşın hayatını konu alan dizi 22 Eylül 1994 ile 6 Mayıs 2004 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

Bu yıl dizinin özel bölümü çıkacağı haberi birçok hayranı heyecanlandırmıştı. Koronovirüs dolayısıyla ertlenen proje hakkında
WarnerMedia Entertainment’tan açıklama geldi.

‘Bölüm yaz sonuna kadar tamamlanacak’

“İlk başta şovların en fazla bir ya da iki ay erteleneceğini düşündük ve şimdi bundan çok daha uzun sürecek gibi görünüyor. Yıldızlar bir araya gelebilirse ve umarım üretime geri dönebilirsek, bu bölümün yaz sonuna kadar tamamlanmasını sağlayacağız. Büyük bir canlı kitleye sahip olmanın bir değeri olduğunu düşünüyoruz. Bu altı harika arkadaşın bir araya gelmesini deneyimledik ve bunu sadece kendi evlerinden yaptıkları bir çağrıyla harcamak istemedik.”

WarnerMedia Entertainment Yöneticisi Bob Greenblatt

Bob Greenblatt, karantina sürecinin uzun süre devam etmesi durumunda özel bölüm için birleşmenin online olarak yapılabileceğinin de değerlendirildiği ekledi.

HBO MAX’te yayınlanacak Friends özel bölümünün yaz sonuna kadar yayınlanacağı söylenirken oyuncular 27 Mayıs tarihindeki lansmanda izleyicilerle buluşacak.