Fenerbahçe SK’nin uzun uğraşları sonrasında YouTube’da 1 milyon aboneyi geçen ilk Türk spor kulübü oldu. Fenerbahçe 1 milyon aboneyi geçtikten sonra ezeli rakibi de bir atak yaptı. Fenerbahçe’den dakikalar sonra Galatasaray’da YouTube’de 1 Milyon barajını aştı ve YouTube’de 1 Milyon abone barajını aşan ikinci spor kulübü oldu.

Fenerbahçe SK, başkanlığına Ali Koç‘un gelmesinden sonra sosyal medya kullanımını arttırmış ve taraftarlarla düzenli olarak etkileşime geçmeyi başarmışlardı. Şu anda 7’den 70’e herkes sosyal medyayı kullanırken Fenerbahçe ve diğer sosyal medyayı aktif kullanan spor kulüplerinin yaptığı gayet mantıklı bir hareket.

Sarı Lacivertli kulüp sosyal medyadan yaptıkları videolar, paylaştıkları görüntüler ve etkinliklerle taraftarlarının gönlünü gayet iyi bir şekilde kazanmıştı. Uzun uğraşların meyvesini alan kulüp, YouTube’de 1 milyon takipçiyi geçen ilk spor kulübü oldu.

Twitter’dan da #FenerbahceYoutubeda1Milyon etiketini başlatan kulüp kısa bir sürede bu başarıyı kazandı. Fenerbahçe SK‘nin bu başarısından sonra da ezeli rakibi Galatasaray’da 1 milyonu geçti ve bu sıralamada ikinciliği kaptı.

Fenerbahçe SK Twitter üzerinden tüm takipçi ve taraftarlarına teşekkür etti.

Fenerbahçe SK 1 milyon aboneyi geçtiğinde Galatasaray yaklaşık olarak 967 bin aboneye sahipti. Bugün (22.07.2019) ise Galatasaray, Fenerbahçe’yi abone sayısı olarak geçmiş durumda. Beşiktaş ise yaklaşık olarak 340 bin aboneye sahip yani Galatasaray ve Fenerbahçe SK’nin yaklaşık olarak 3’de 1’i kadar.