Dün İstanbul’da gerçekleşen 5.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında, Türk Telekom dahil birçok operatörün kullanıcılarına şebeke kesintisi yaşatmıştı.

İnsanlar birbirine ulaşamıyordu. Ancak mobil veri bağlantısı herhangi bir kesintiye uğramamış ve insanlar sevdiklerine WhatsApp gibi uygulamalar sayesinde haberdar olmuştu.

Bunun üzerine Türk Telekom müşterilerinden özür dileyerek 2 ay boyunca kullanabilecekleri internet hediye etti.

“Türk Telekom Ailesi olarak, kesintisiz ve daha güvenli iletişim için yaptığımız mobil teknoloji yenileme çalışmaları sırasında meydana gelen deprem, şebekemizde aksamalara neden olmuştur.

Mobil abonelerimize bir süreliğine de olsa kesintisiz iletişim sağlayamamanın derin üzüntüsü içindeyiz. Yaşattığımız bu olumsuz deneyimden ötürü içtenlikle özür diler, sabır ve anlayışları için müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek adına, tüm mobil abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB mobil internet tanımlanacaktır. Tüm müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla”

Türk Telekomünikasyon A.Ş.