Can Sungur, 30 Haziran 1986’da Ankara’da doğdu. Sakıp Sabancı Lisesi’nde okumuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Üniversite hayatına devam ederken 2 adet kitap çevirmiştir. Kitapların konuları ise inovasyon yaklaşımları ve internette iş kurmak üzerinedir.

Tom Kelley’in 10 İnovasyon Şifresi adlı kitaptan etkilenerek iş hayatına atılmıştır. Üniversite hayatının bitmesi ile bir sene kadar Leo Burnett şirketinde Strateji Planlayıcılığı yapmıştır. Leo Burnett İstanbul ofisinde çalıştığı dönemlerde küçük bir ekiple 4 sene boyunca tek aylık rol yapma oyunları buluşması Wizards of Istanbul‘u düzenlemiştir. 2010 yılından sonra birçok oyun hikayeleri ve rol yapma oyunları dallarında farklı kitlelere eğitimler vermiştir.

Sonrasında ise Promoqube‘da Dijital Strateji ve Müşteri İlişkileri Direktörlüğü yapmıştır. 2012 Mart ayında kendisinin de ortağı olduğu bir şirkette Dijital Pazarlama ve Strateji Danışmanlığı yapmaya başlamıştır ve hala daha da bu şirkette iş hayatına devam etmektedir.

İş hayatının yanında Geekyapar! internet sitesini açmıştır. 2013’de YouTube kanalını kurmuştur. İlk videosunu 2015 yazında atmıştır. YouTube’daki videoları ile oyuncular arasında da tanınmaya başlamıştır. YouTube sonrasında Twitch’de de yerini almıştır. YouTube ve Twitch’de yaptığı kendine has programlarıyla ve oyun oynamasıyla güzel bir kitleye sahiptir.

Can Sungur son olarak da 2019 Mart ayında Kalk Gel isimli bir oyun ve kültür etkinliğine imza atmıştır. Kendisinin lideri ve kurucusu olduğu etkinlik, 20 Temmuz 2019’da yapılmıştır. Can Sungur sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmakta, YouTube ve Twitch’de videolara ve yayınlara devam etmektedir.