uberkuloz Kimdir?

uberkuloz olarak tanınan Berk Keklik, ilk öğretim hayatına Sivas’ta başlamıştır. Ortaokula başladığında, Devlet Tiyatroları kapsamında dönem oyunlarında yer aldı. Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Berk Keklik şuan 20 yaşındadır ve İstanbul’da yaşamaktadır. Annesi Afife Keklik sınıf öğretmeni, babası Aytaç Keklik ise eski Milli Güreşçidir. Evin en büyük çocuğudur.

Devlet Tiyatroları’nda eğitim gördüğü esnada iki önemli Devlet Sanatçısı olan Selçuk Veysel Zurnazanlı ve Murat Gökçer’den eğitim almıştır.

berk keklik Reynmen ile arkadaştır

Bu eğitimlerin ardından katıldığı tiyatro senaryosu yazım yarışmalarında dereceler yapmıştır. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi KısaKes Film Yarışması’nda “En İyi Senaryo” ödülünün sahibi olmuştur.

Sosyal medya aracılığıyla ürettiği mizahi içeriklere bu süreçte başlamıştır. Bu süreci başlatan başlıca olay “Sivas’ta kaçıncı günün” videosunu Reynmen’in paylaşmış olmasıydı.

Aynı zamanda komedi ve müzikle olan ilgisini ürettiği içeriklerde kullanmıştır. Sosyazete’ye konuk olduğu röportajda mizahla ilgili oluşturduğu içeriklerin zor olduğunu belirtmiştir.

2019 yılının yazında Reynmen’in başlatmış olduğu Houze platformunun ilk influencerı olmuştur.

uberkuloz olarak tanınan Berk Keklik Sivaslı'dır
Telif hakları Sosyazete’ye aittir.

Doğukan Sarıtaş ile “Hevesim Yok” isimli müzik parçasını çıkarmıştır. Bu şarkının elde ettiği başarı sonrasında müzik alanında da kendisini kanıtlamıştır.

uberkuloz’un, Berk Keklik hakkında Sosyazete’ye özel verdiği özel demeç;

Tiyatroyla ilk tanıştığım günden beri yapmaktan en çok zevk aldığım şey olduğuna karar verdim.” ifadelerini kullan Berk Keklik, ilk tiyatro oyununu 11 yaşında oynayan Berk’in yer aldığı ilk oyun “Kral Çıplak” isimli oyundu. Ardından sürekli okulundaki tiyatro etkinliklerinde yer almaya başladı.

berk keklik kaç yaşındadır?

Liseye başladığında kendi cümleleri ile anlattığı şu durum yaşandı; “Hayatımı büyük ölçüde değiştirecek edebiyat öğretmenimle tanıştım. Güzide bir tiyatro aşığıydı bütün incelikleri ondan öğrendim. Beraber skeçler yazdık, yarışmalara katıldık, ödüller kazandık, oyun yönettik, reji öğrendim ve kendimi büyük ölçüde geliştirdim. Enstrüman çalmayı öğrendim gitar, bağlama, klarnet, saksafon. Lisede dil bölümündeydim hocalarımla hep ters düşerdim soluğu hep edebiyat öğretmenimin yanında alırdım. Tutucu bir babam vardır bu tarz işlerle uğraşmamı desteklese de hiçbir zaman tepkisini ortaya koymaktan çekinmemiştir. Çocukluğumdan beri video kameralara kendi kendime izleyip güldüğüm şeyler çekerim. Sıkı bir karikatür takipçisi olduğum söylenilebilir. Yiğit Özgür’ü çok severim ve çocukluğumdan beri okurum.”

berk keklik 20 yaşındadır.

Berk Keklik: Uberkuloz

Sosyal medya hayatına ilk olarak Vine ile başlayan Uberkuloz. Kendi çapında video yüklediğini belirttikten daha sonra uzun bir süre sosyal medyayı kullanmadım, lise arkadaşlarımla cal.mi.co adlı bir mizah sayfası kurduktan sonra bu durumda değişti. “Buraya kendi çektiğimiz videoları yüklemeye başladık ve bu Instagram’da dikkat çekti.”

Doğuş Çabakçor Kimdir?

Önerilen Yazı

Üniversite sınavına 2018 yılında girdim istediğim gibi bir sonuç elde edemedim, özel yetenek sınavlarına girdim fakat orada da durum aynı oldu. Yaz tatilinde uberkuloz olarak Instagram’a giriş yapıp video çekmeye başladım ve yapabildiğim en iyi şeyi icra ettiğimi fark ettim. Güldürmek. Kendim yazıp kendim oynuyorum ve eğleniyorum.

Sivas’ta Kaçıncı Günün? – Berk Keklik | Ne Dersin? #1

Sosyazete | Sosyal Gazete YouTube Kanalı