Mersinli bir genç Apple müzik ve kliplerini ücretsiz izleme, dinleme ve indirme yöntemini buldu. Açığı bulan gence 1,5 lira ödül verildi. Daha önce de Apple’ın açıklarını bulan genç durumun komik olduğu şeklinde açıklama yaptı.

Telefon ve bilgisayarda çok zaman geçiren Erdemli’de yaşayan 21 yaşındaki Çayan Temel, daha önce de firmanın açıklarını bularak gündeme gelmişti.

Son olarak müzik ve klipleri ücretsiz izleme, dinleme ve indirme yöntemini bulan Çayan’a Apple teşekkür maili gönderdi. Açığı kabullenen ve düzelten Apple 1,5 Tl değerinde olan klip ile de Temel’i ödüllendirdi.

“Apple’nın birçok açığını buldum. Şu anda son olarak bulduğum açık ile de tamamıyla ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen Apple müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirebilmeyi, dinleme ve izleme olanağını buldum. Ben bunu daha sonra Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Mail’de daha sonraki görüşmelerimiz sonunda açığı kapattılar ve bana 1,5 lira değerindeki müzik klibi hediye ettiler. Bu komik bir durum ama gerçek.” 

Olay sonrası Çayan Temel’in açıklaması