Akıllı telefonlar hayatımızın her yerinde olduğu gibi, şarkı ve ses dinlemede de karşımıza çıkıyor. Bazen telefonlarımız gerek video izlerken gerek şarkı dinlerken istediğimiz performansları veremeyebiliyor. Özellikle açık alanlarda alamadığımız güzel sonuçlar, bizleri bu tür uygulamalara itmeye yetiyor.

Günümüzün Fiyat Performans telefonlarının ortak sorunu olan en yüksek ses seviyesi problemi, bazı uygulamalarla az da olsa atlatılabiliyor. Cihazların yazılım ile korunan ses seviyelerini geçmeye yarayan uygulamalar tabi ki donanımsal sınırı geçemiyor.

Root ile ciddi ses yükseltmelerin yanında rootsuz cihazlarda da ses yükseltmeye yarayan en iyi programları sizler için derledik.

1. Equalizer

Kolay bir kullanıma sahip tasarımı ve başarılı bass performansı ile listenin ilk sırasında yerini alan uygulama, 12 tanımlanmış ön ayar ile geliyor. Ayrı olarak sanal yankı efektleri ile farklı derinlik ayarlarını yapabilirsiniz.
İndir: Equalizer

2.Equalizer FX

Yüksek ses seviyesinin yanında kalite de arayanlar için gerçekten güzel bir uygulama. Ses kanallarını sanallaştıran ve mono hoparlörlerde bile stereo gibi efektler veren uygulama 12 ön tanımlı ses ayarı ile listemizin 2. sırasında yer alıyor.

İndir: Equalizer FX

3. Precise Volume

Farklı platformlar için farklı ses ayarları yapabileceğiniz ve 15 ön tanımlı ayarı bulunan uygulama, cihazları ciddi şekilde zorlamayı başarıyor. Kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğimiz fakat dikkatli kullanmanız gereken bir uygulama.

İndir: Precise Volume

4. VLC for Android:

Windows ve MacOS işletim sistemlerinden aşina olduğumuz VLC medya oynatıcısının Android sürümü. Film ve videolarda benzersiz bir uygulama. Birçok formatta video oynatabilmesiyle geniş bir kütüphaneye sahip olan uygulama, film ve videolardaki sesleri iki katına çıkartabiliyor.

İndir: VLC for Android

5. MX Player

Geniş video ve ses format kütüphanesine sahip uygulama hem şık bir tasarıma sahip hem de iyi iş çıkartan bir ekolayzere sahip. Video seslerini iki katına kadar çıkartabilen uygulama çok rahat bir kullanımı da bizlere sunuyor.

İndir: MX Player

Google Play ve internet üzerindeki birçok sitede sayısız ses yükseltme programları bulunuyor. Fakat bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmak çok önemli. Yüksek sesle uzun süre hoparlör çalışması ile cihaz donanımına hasar verebilirsiniz. İnternet üzerindeki .apk uzantılı ses yükseltme uygulamalarını indirmenizi tavsiye etmeyiz. Cihazlara yapılan root işlemi ile ses seviyeleri çok daha arttırılabiliyorken deneyimi olmayan birinin elinde cihazın yanmasına kadar birçok maddi zarara sebebiyet verebilir.