CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili transferi yapabileceğini açıklamasının üzerine MHP lideri Devlet Bahçeli sert açıklamalarda bulunmuştu.

Yeni kurulan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi ve Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisinin önümüzdeki seçimlere girebilmesi için CHP liderinden milletvekili transferi yapılabileceği açıklaması gelmişti.

Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlunu sert sözlerle eleştiren Devlet Bahçeli’ye AK Parti kanadından açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok” dedi.

Ayrıca ismini paylaşmak istemeyen bir başka üst düzey AK Parti yöneticisi şu sözleri kullandı: “Sayın Bahçeli’nin yaklaşımına kişisel olarak katılıyorum ama bunun için yasaya gerek yok. Siyasi ahlak kanunla olmaz. Siyasi ahlak dediğiniz insanın içinde, ruhunda olması gereken bir şeydir. Onu kanunla nasıl düzenleyebilirsiniz ki? Bunun da tartışmadan çıkarılması gerekir. Siyasi Partiler ve Seçim kanunları ile ilgili de geçmişten gelen hazırlıklarımız düşüncelerimiz var; ama şu aşamada söz konusu değil.”