Videolarda rollerini yapmayan evlatlıklarına işkence yapan YouTuber anne, yapılan baskınla tutuklandı.

Birleşik Devletler’in Arizona eyaletinde yaşayan Machelle Hackney, Fantastic Adventures adlı YouTube kanalında belli bir popüleriteye sahipti. 7 evlatlık çocuğuyla daha çok küçük yaşlardaki izleyicilere hitap eden kanal, ilk bakışta çok masum görünüyordu. Yaptığı içerikler YouTube’un küçük yaş kitlesince çok beğeniliyor ve kanalın abone sayısı 800 bine ulaşmıştı.

Kendi Kızı Polise İhbar Etti

İlk bakışta masun görünen bu kanalın arkasında barındırdığı gerçekler
Machelle Hackney’in Kızı Tarafından polise şikayet edene kadar gizliydi. İhbar üzerine polisler işkence gören çocukları kurtardı ve Hackney’ tutukladı.

Hackney’in odasında iki kutu biber gazı ve güvenlik cıvatası olan bir dolap buldu. Ayrıca oyuncaklar ve mobilyaların olduğu penceresiz karanlık bir oda göze çarpanlar arasında.

Çocuklara İşkence Yapmış!

Polislere yaşadıklarını anlatan çocuklar, videolarda yaptıkları hatalarda işkence gördüklerini belirttiler. Videolarda talimatları yanlış yerine getirdiklerinde veya unuttuklarında yüzlerine biber gazı sıkılarak dövüldüklerini, zorla buz banyosu yaptırıldıklarını, yiyecek, su vermeden günlerce karanlık odalarda kilitli kaldıklarını belirttiler. Polislerin aktardıkları bilgiye göre kurtarılan çocuklardan biri 20 dakika boyunca su içmiş biri ise verilen yiyecekleri sözde annesi kokusunu fark eder diye yemek istememiş.

Machelle Hackney videolarında zorla oynattığı çocuklar sayesinde 800 bin aboneye ve 250 milyon izlenmeye yaklaşmıştı fakat bu sözde başarısının ardında bu olaylar çıkınca abonelerini hızla kaybetti ve şu anda da kanal tamamen kapatılmış durumda.