Kanadalı şarkıcı Neil Young 1975 yılından beri saklı tuttuğu albümü Homegrown’ı 45 yıl sonra hayranlarıyla buluşturuyor.

Kayıtlarına 1974’te başladığı albüm 1975’in ilk yarısında tamamlanmıştı. Ancak çalkantılı dönemlerden geçtiği bir sırada olduğu için Neil albümü yayınlamayı tercih etmedi

Harvest ile Comes a Time albümleri arasında köprü oluşturan albüm Reprise Records aracılığıyla 19 Haziran’da müzikseverlerle buluşacak.

Homegrown, ağırlıklı olarak akustik şarkılara yer verildiği 12 şarkılık bir albüm. Albümdeki 5 şarkı (Love Is A Rose, Homegrown, White Line, Little Wing ve Star Of Bethlehem) daha önce Young’ın başka albümlerinde yer alsa da ‘Try’ şarkısının da dahil olduğu 7 şarkı daha önce hiç duyulmadı.

Eski eşi Carrie Snodgress ile birlikteliklerini merkeze alan albüm ile ilgili Neil şunları söyledi:

“Özür dilerim. Homegrown albümü, Harvest’tan birkaç yıl sonra sizlerle buluşmalıydı. Bu albüm, bir aşk macerasının üzücü yanı. Verdiği hasar. Gönül yarası. Albümü dinleyemiyordum bile. Devam etmek istedim. Bu yüzden albümü kendime sakladım; mahzene, rafa, zihnimin derinliklerinde bir yere kaldırdım… ama sizle paylaşmam gerekirdi. Aslında güzel bir albüm. İlk başta zaten bu yüzden yapmıştım.